Jump to content
The High Realm of Stormark
Sign in to follow this  
High King Harald

Honours received by the Emperor

Recommended Posts

Stranger Knight of the Bison (KB),

The Kingdom of Pendronia.

Conferred on November 29, 2002.

 

Knight of Balder and St Alkmund (KBA),

The Royal Court of Middarthian-Derby.

Conferred on May 8, 2003.

 

The Imperial Order of the Solomonic Empire,

The Solomonic Empire of Attera.

Conferred on May 5, 2004.

 

The Order of the Empress' Rose,

The Solomonic Empire of Attera.

Conferred on May 5, 2004.

 

The Order of the Guard,

The Solomonic Empire of Attera.

Conferred on May 5, 2004.

 

Grand Cross of the Most Honorable Order of the Eagle (GCE),

The Royal Kingdom of Gotzborg.

Conferred on May 7, 2004.

 

Knight Commander of the Most Noble and Ancient Order of the Crown (KCC),

The Royal Kingdom of Gotzborg.

Conferred on October 30, 2004.

 

Member of the Order of the Apparition,

The Kingdom of Sangun.

Conferred on April 24, 2005.

 

Knight Companion of the Order of the Harp,

The Eternal Realm of Dún Gail Dara,

Conferred on May 20, 2005.

 

Knight Commander of the Order of Saint Genevieve,

The Empire of the Alexandrians.

Conferred on June 15, 2005.

 

Knight Companion of the Most Illustrious Order of Johanns I,

The Royal Crandish Republic.

Conferred on July 13, 2005.

 

Member of the Royal Birthday Order, 5th class;

The Kingdom of Sangun.

Conferred on July 18, 2005.

 

Grand Lord of the Order of the Bear,

The Kingdom of Voltaria.

Conferred on August 9, 2005.

 

Grand Collar of the Esteemed Order of the Nishan i-Rastakhiz,

The Kingdom of Babkha.

Conferred on October 12, 2005.

 

Knight Grand Cross of the Most Noble and Most Ancient Order of the Lion,

The Principality of Fergustein.

Conferred on May 12, 2006.

 

Knight of the Order of the Holy Lakes,

The Principality of Hurmu.

Conferred on May 20, 2006.

 

First Class Knight of the Imperial Order of the Crimson Rose,

The Grand Imperial Autocratic Czardom of Landingberg.

Conferred on June 6, 2006.

 

Knight Commander of the Most Ancient Imperial Order of the Lightning Sword,

The Viking Empire of Stormark.

Conferred on June 13, 2006.

 

Knight of the Most Noble Order of the Yoshi,

The Sovereign Natopian Empire.

Conferred on November 23, 2006.

 

The Order of Saint Peter, Second Class,

United Empire of Landingberg-Schoninreich.

Conferred on December 28, 2006.

 

Grand Commander of the Legion of Honor,

The Empire of the Alexandrians.

Conferred on December 28, 2006.

 

Knight Commander of the Most Noble Order of the Sacred Grail,

The Cardinal Archbishop of Thuringia (Pope In Exile).

Conferred on March 4, 2007.

 

Knight Commander of the Royal Order of Merit (KCOM),

The Kingdom of Paulovia.

Conferred on March 8, 2007.

 

Member of the Most Noble and Royal Order of the Folketing,

The Kingdom of Nidaros.

Conferred on March 11, 2007.

 

Knight Commander of the Most Noble Order of the Yoshi,

The Sovereign Natopian Empire.

Promoted on June 29, 2007.

 

Knight Companion of the Most Noble Order of the Rose,

The Kingdom of Nidaros.

Conferred on April 7, 2008.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×